Czy stosujemy się do zaleceń Hipokratesa?

Opublikowane przez admin w dniu

Na swoim blogu dość sporo uwagi przeznaczam na kwestię odżywiania. Kiedyś nie myślałem, że jest ono tak istotne ale okazało się, że to kluczowa sprawa dla naszego zdrowia. Myślę jednak, że jak na razie nie zastanawiamy się nad tym czy to co akurat jemy ma jakiś wpływ na stan naszego zdrowia albo jaki jest to wpływ.

Hipokrates twierdził, że jedzenie powinno być niejako lekarstwem i wierzył, że nasze organizmy mają umiejętności samoleczenia. Czy miał rację? Jestem przekonany, że tak. Dziś jednak masa lekarzy nie stosuje się do tego o czym mówił Hipokrates.

Tak naprawdę ludzie, do których chodzimy aby poradzić się co robić by być zdrowymi, czyli lekarze nie potrafią zbyt wiele powiedzieć na temat diety i tego w jaki sposób się odżywiać aby być zdrowym i czuć się dobrze. Prowadzi to do tego, że szkodzimy sami sobie bo nie mamy wiedzy na temat odżywiania.

Poniższy film wyjaśnia tę kwestię bardzo dobrze.


1 Komentarz

Barbara · 18-02-2011 o 16:02

Dlaczego takich filmów nie pokazują w telewizji w porze najwyższej oglądalności oraz nie uczą tego dzieci w szkołach? Proponuję przedmiot w szkołach równie ważny jak język ojczysty i matematyka: ” jak żyć, aby być zdrowym fizycznie i psychicznie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podgląd komentarza: